Dieta online

Dieta online - czy konsultacja z dietetykiem przez Internet może mi pomóc?

Dieta online - czy konsultacja z dietetykiem przez Internet może mi pomóc?

Konsultacje dietetyczne online stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które spędzają wiele czasu w pracy lub w domu, nie mogąc sobie pozwolić na odwiedzanie poradni. Dzięki tego typu usłudze można otrzymać indywidualnie zbilansowany jadłospis za pomocą poczty elektronicznej oraz strony internetowej. Dietetyk przez Internet wdroży program żywieniowy dopasowany do Twojego stylu życia, masy ciała, płci oraz aktywności fizycznej, a wszystko to odbędzie się bez konieczności wizyt w poradni.

Konsultacje dietetyczne online mogą być równie skuteczne, jak bezpośredni kontakt z dietetykiem. Trzeba jednak pamiętać o rzetelnym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i podania wszystkich niezbędnych informacji, na podstawie których specjalista będzie mógł ułożyć dla nas indywidualny plan żywieniowy.

Porady dietetyczne przez Internet - czy warto spróbować?

Jeśli nie chcesz tracić cennego czasu na indywidualne spotykanie się ze specjalistą, wówczas ciekawym rozwiązaniem może być opcja skorzystania z porad dietetycznych online. Tego typu usługa stanowi świetne rozwiązanie nie tylko dla zawodowych sportowców, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością czasu ze względu na intensywne treningi, ale także np. dla kobiet po ciąży, które nie mają z kim zostawić małego dziecka, a chciałyby szybko wrócić do formy po porodzie.

Współpraca z dietetykiem online przyniesie efekty, jeśli będzie prowadzona z wykwalifikowanym specjalistą i przez profesjonalną stronę. Niekiedy zdarza się, że wszelkie porady dietetyczne są przekazywane tylko drogą e-mailową, a otrzymane wskazówki stanowią żywią kopię diety przygotowanej dla innej osoby. Warto zaznaczyć, że dietetyk internetowy jest dobry przede wszystkim dla osób, które nie potrzebują motywacji, aby móc trzymać się ustalonego jadłospisu.

Dobry dietetyk online ? jak znaleźć i wybrać specjalistę?

Porady dietetyczne online są dzisiaj świadczone przez wielu specjalistów na rynku, dlatego nie powinniśmy mieć trudności ze znalezieniem takiej osoby. Zanim jednak zdecydujemy się na współpracę z konkretnym dietetykiem, warto sprawdzić:

  • czy dietetyk online posiada wyższe wykształcenie z dietetyki

  • czy specjalista wykonuje badania kontrolne (są one niezbędne do ustaleń, w którą stronę należy kierować jadłospis)

  • czy przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący zdrowia, odżywiania, stylu życia oraz chorób

  • czy udzielając konsultacji dietetycznych online bierze pod uwagę takie czynniki, jak płeć pacjenta, wiek, masa ciała, tryb życia, tempo przemiany materii, itp.

  • czy dietetyk online tworzy program żywieniowy dostosowany do produktów, które klient lubi

Gdzie szukać dobrego dietetyka online?

Jeśli interesuje nas dobry dietetyk online, warto zdecydować się na skorzystanie z usług specjalisty cieszącego się dobrą opinią wśród klientów. Zanim wybierzemy więc konkretną osobę, warto zapoznać się z rekomendacjami czy komentarzami na temat poszczególnych dietetyków.

Obecnie konsultacje dietetyczne przez Internet prowadzi większość popularnych poradni dietetycznych. Wybierając sprawdzoną placówkę, możemy liczyć na wysoką jakość współpracy oraz w pełni profesjonalne porady dietetyka online. Warto pamiętać, że specjalista, który świadczy usługi za pośrednictwem sieci, także ma obowiązek pokazania zaświadczenia o posiadaniu odpowiednich kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu dietetyka.

Zalety korzystania z usług dietetyka internetowego

To, że porady dietetyczne są udzielane przez Internet, wcale nie oznacza, że są one gorszej jakości. Dobry dietetyk online jest w stanie przygotować zindywidualizowany program żywieniowy, dopasowany do naszego wieku, trybu życia, aktywności fizycznej, itp. Warto również podkreślić, że tego typu usługi często są znacznie tańsze od tych świadczonych przez specjalistów w placówkach stacjonarnych, dlatego poza tym, że jesteśmy w stanie zyskać cenny czas, możemy też zaoszczędzić nieco pieniędzy.

 

Podsumowując, można stwierdzić, że konsultacje dietetyczne online stanowią idealny wybór dla osób, które chcą zmienić swój dotychczasowy styl odżywiania, ale nie mają czasu lub możliwości na osobiste pojawienie się w poradni. Dieta online, to coraz częstszy wybór wielu osób, dlatego zdecydowaliśmy się na oferowanie naszych usług w ten sposób. 


Dieta online w poradni Przyjazny Dietetyk.
 

 

 

Radosław Siałkowski

Artykuł pisany pod okiem

Radosław Siałkowski - Specjalista ds. żywienia

Źródła naukowe: Podstawy żywienia i dietoterapia – Nancy J. Peckenpaugh

Informacje tutaj zawarte mają charakter jedynie informacyjny oraz nie są poradą lekarską. Zastosowanie się do nich powinno być skonsultowane na indywidualnej wizycie ze specjalistą.
Spodobał Ci się nasz artykuł? Polub nasz fanpage!
Polecane artykuły
Naturalne probiotyki -jedzenie może być lekiem
Korzyści ze spożywania probiotyków
Fakty i mity o detoksie
Mit czy fakt- cała prawda o detoksie
Dieta w chorobie Hashimoto
Co można jeść, a czego należy unikać

Zdrowie

To warto wiedzieć

Aktualności

Co u nas słychać

Przepisy

Smacznie i zdrowo

Metamorfozy

Wasze sukcesy

Sport

Porady i relacje