Dieta na potencję

Dieta na potencje

Zmiana sposobu żywienia -sposób na poprawienie libido!

Dieta na potencję

Słowo dieta zazwyczaj kojarzy się wszystkim z redukcją tkanki tłuszczowej. Często zapominamy, że dieta to po prostu pewien sposób odżywiania, który może mieć negatywne lub pozytywne skutki dla naszego zdrowia. Mężczyźni zazwyczaj są przekonani, że dieta czy zmiana diety jest domeną kobiet. Rzadko przykładają uwagę do tego, co ląduje na ich talerzu. Nie zdając sobie sprawy, jak duże znaczenie może mieć spożywane jedzenie.Żyjemy w pędzie, wszechobecny stres, siedzący tryb pracy, brak aktywności fizycznej, zła dieta sprawiają, że nasz organizm ma problemy z prawidłowym funkcjonowaniem. Niestety, wielu mężczyzn doświadcza przykrej dolegliwości związanej z zaburzeniem erekcji. Problem ten dotyka coraz większej grupy mężczyzn, w dodatku dotyka coraz młodszych mężczyzn. 

Zaburzenia erekcji mogą mieć kilka przyczyn

Bardzo często zaburzenia te mają charakter krótkotrwały. Wiele osób próbując sobie poradzić z tym problem, sięga po środki farmakologiczne lub udaje, że problemu nie ma. 

Pierwszym krokiem po uświadomieniu sobie problemu, powinna być zmiana diety. Po raz kolejny okazuje się, że to, co spożywamy, ma ogromne znaczenie. Osoby borykające się z problemem zaburzenia erekcji powinny wyeliminować ze swojego jadłospisu produkty wysokoprzetworzone. Należy zrezygnować z fast foodów, produktów, które w swoim składzie zawierają sztuczne konserwanty czy tłuszcze utwardzone. Tzw. tłuszcze - trans - zapychają żyły, utrudniając przepływ krwi oraz dotlenienie organizmu. Dodatkowo należy zrezygnować ze stosowania używek typu papierosy, alkohol, dużej ilości mocnej kawy.

Warto również zrezygnować z mleka krowiego i jego przetworów. Oczywiście oznacza to, że należy dostarczyć wapń z innych źródeł. W zamian należy włączyć do diety fasolę, brokuły, szpinak, migdały, zamiast mleka krowiego można używać mleka sojowego. 

Badania naukowe pokazują, że mężczyźni cierpiący na zaburzenia potencji powinni spożywać sok z granatu. Granat zawiera wiele przeciwutleniaczy oraz substancji wspomagających prawidłowy przepływ krwi, które poprawiają potencję.

Należy wprowadzić do diety produkty uznawane od dawna za afrodyzjaki

Ostrygi zawierają dużo cynku, który wpływa na wytwarzanie hormonów płciowych. Kolejnym afrodyzjakiem dobrze wpływającym na organizm jest żeń-szeń. Podnosi on libido, większa przepływ krwi. Co ciekawe, warto do diety włączyć czekoladę, oczywiście w rozsądnych ilościach. Czekolada zwiększa dopaminę i serotoninę, zmniejszając poziom stresu, a zwiększając poczucie szczęścia. 

Warto sięgnąć po przyprawy, takie jak: goździki, szafran, imbir. Od wieków uważa się, że te przyprawy wpływają dobrze na potencję. 

Mężczyźni powinni tak komponować dietę, by dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednie witaminy i minerały. Należy zadbać, by w jadłospisie  znalazły się produkty zawierające witaminę E. Witaminę młodości można znaleźć w pestkach dyni, orzechach, zarodkach pszennych, a także w olejach (słonecznikowy, z pestek dyni).

Należy zadbać o wprowadzenie produktów zawierających witaminę A i D. Witaminę A można odnaleźć w podrobach, marchwi, pietruszce czy żółtkach jaj. Witaminę D można odnaleźć w rybach (węgorz, łosoś).

Ważny jest również magnez. Należy więc sięgnąć po migdały, kaszę gryczaną, kakao, gorzką czekoladę.

Każdy mężczyzna borykający się z problemami z erekcją powinien zmienić swój sposób odżywiania. Należy pamiętać, że środki farmakologiczne powinny być ostatecznym sposobem z walki.

Bardzo często problemy z erekcją są chwilowe i zmiana sposobu odżywiania pomoże rozwiązać ten kłopotliwy problem ! 

 
Radosław Siałkowski

Artykuł pisany pod okiem

Radosław Siałkowski - Specjalista ds. żywienia

Źródła naukowe: Podstawy żywienia i dietoterapia – Nancy J. Peckenpaugh

Informacje tutaj zawarte mają charakter jedynie informacyjny oraz nie są poradą lekarską. Zastosowanie się do nich powinno być skonsultowane na indywidualnej wizycie ze specjalistą.
Spodobał Ci się nasz artykuł? Polub nasz fanpage!
Polecane artykuły
Naturalne probiotyki -jedzenie może być lekiem
Korzyści ze spożywania probiotyków
Fakty i mity o detoksie
Mit czy fakt- cała prawda o detoksie
Dieta w chorobie Hashimoto
Co można jeść, a czego należy unikać

Zdrowie

To warto wiedzieć

Aktualności

Co u nas słychać

Przepisy

Smacznie i zdrowo

Metamorfozy

Wasze sukcesy

Sport

Porady i relacje