Dietetyk w czasach pandemii ? Dlaczego warto korzystać z diet online?

Diety online

Rosnąca popularność diet online w czasach pandemii

Czas pandemii wymusił na wielu sferach życia codziennego konieczność załatwiania spraw za pomocą Internetu. W niektórych kwestiach było to negatywne doświadczenie i z utęsknieniem oczekiwaliśmy przywrócenia normalnego stanu rzeczy. W innych z kolei okazało się całkiem wygodną, szybką i konkretniejszą opcją niż dotychczas. Strach przed zakażeniem objął także sferę poradni dietetycznych. Jednak jak się okazało, czas zamknięcia siłowni i konieczność siedzenia w domu sprzyjały dodatkowym kilogramom. Tym samym jeszcze więcej osób odczuło potrzebę zastosowania diety. Antidotum okazała się dieta online. Pojawia się jednak pytanie, czy warto ją stosować i czy bez wizyty w poradni da się ułożyć odpowiedni jadłospis, który będzie działać?

Jak znaleźć dobrą dietę online?

Na powyższe pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Jeśli szukając skutecznej diety online kierujemy się do prawdziwego i kompetentnego dietetyka, odbywamy konsultacje przez Internet lub telefoniczną, podajemy wszystkie niezbędne informacje, wymiary, parametry i preferencje – jest ogromna szansa, że dieta ułożona na takim fundamencie wiedzy zadziała. Jeśli jednak zaczynamy stosować pierwszą lepszą dietę dostępną w Internecie lub zwracamy się do osoby, która bez bardzo szczegółowego wywiadu wysyła jadłospis – nie oczekujmy cudu. Takie żywienie może nie tylko zniechęcić brakiem efektów, ale także zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Jak więc znaleźć dobrego i sprawdzonego dietetyka? Kierujmy się kompetencjami oraz efektami, jakimi może pochwalić się dana osoba. Wybór dietetyka to kwestia dużo bardziej odpowiedzialna niż wybór doradcy stylu. Tu chodzi o nasze zdrowie, gdyż żywienie ma ogromny wpływ na stan naszego organizmu. Nie powierzajmy tej kwestii niewłaściwym osobom. Wybierz osobę, której wiedza i doświadczenie poparte są faktycznymi efektami. Nie sugeruj się wyłącznie tym, jak szybko dietetyk był w stanie odchudzić pacjenta, ale tym, jak dieta wpłynęła na jego życie, samopoczucie oraz wagę po zakończeniu jej stosowania.

Na czym polega dieta online?

Dieta online ustalana jest bez konieczności osobistej wizyty w poradni dietetycznej. To podstawowa różnica. Sam decydujesz, na ile dni chciałbyś otrzymać jadłospis. Uzupełniasz szereg szczegółowych informacji o swojej wadze, wieku, płci, sposobie pracy, stylu życia i preferencjach kulinarnych. Podajesz, jaki cel diety Cię interesuje: czy jest to redukcja masy ciała, czy może przyrost wagi, czy też poprawa stanu zdrowia i samopoczucia. 

Dieta online często jest tańsza niż ta oferowana podczas standardowej konsultacji. Jest też z reguły szybciej układana. Sama konsultacja online odbywa się z dogodnego dla Ciebie miejsca i o dogodnej porze. Możesz wybrać dietetyka nawet z drugiego końca Polski. 

Czym różni się dieta online od osobistej konsultacji

Skoro dieta online to same plusy, dlaczego istnieją jeszcze osobiste konsultacje dietetyczne i komu są one zalecane? Standardowa wizyta u dietetyka obejmuje szereg pomiarów, których nie jesteśmy w stanie wykonać w domu. Między innymi jest to pomiar tkanki tłuszczowej w poszczególnych partiach ciała, zawartość wody i masy mięśniowej, stopień otłuszczenia narządów, obliczenie wieku metabolicznego organizmu czy wyznaczenie wskaźnika przemiany materii BMR. Tego typu dane są dużo bardziej szczegółowe i pozwalają lepiej zdiagnozować problem oraz ułożyć skuteczniejszą dietę. Również osoby, u których rozpoznano specyficzne choroby warunkowane żywnością powinny osobiście udać się na konsultację. 

Inną sprawą jest dieta osób starszych, dla których obsługa Internetu może być problematyczna. Podobnie osoby nie posiadające silnej woli lepiej, aby osobiście zjawiły się w gabinecie i oprócz jadłospisu, usłyszały dawkę motywacji.

Co otrzymujesz korzystając z diety online

Decydując się na dietę online często zyskujemy więcej niż mogłoby się nam wydawać. Do lamusa przechodzi jeden plik z dietą ułożoną na tydzień czy miesiąc. Co dziś zaoferować nam mogą dobrzy dietetycy przy zakupie diety online?

  • Jadłospis dopasowany jakościowo i ilościowo dokładnie do Twojego organizmu i Twoich preferencji. Informacje podane w wywiadzie są zawsze uwzględnione w proponowanych posiłkach
  • Dietę dostępną w aplikacji internetowej, do której masz dostęp z każdego urządzenia mobilnego – telefon, komputer, tablet. 
  • Możliwość wymiany posiłków, które nie przypadły do gustu Twojemu podniebieniu.
  • Zawsze gotową listę zakupów, która oszczędza czas.
  • Stałą opiekę dietetyka. Możesz wygodnie konsultować się z nim przez kamerę, telefonicznie lub mailowo. Wszelkie pytania i wątpliwości rozwiewane są w wiarygodny sposób, bez przeszukiwania wątpliwej jakości wiedzy w Internecie.

Wniosek jest jeden. Diety online są bardzo wygodne i działają pod warunkiem, że są dobrze dobrane. A odpowiedni dobór diety jest możliwy tylko u doświadczonych dietetyków lub na sprawdzonych portalach dietetycznych.

Informacje tutaj zawarte mają charakter jedynie informacyjny oraz nie są poradą lekarską. Zastosowanie się do nich powinno być skonsultowane na indywidualnej wizycie ze specjalistą.
Spodobał Ci się nasz artykuł? Polub nasz fanpage!
Polecane artykuły
Sukces programu Walcz z nami z kilogramami
Udane metamorfozy w Golubiu-Dobrzyniu
Wielki sukces naszych dietetyków!
Nasze dziewczyny zostały dietetyczkami roku !
Przyjazny Dietetyk 2017
Mamy sporo dobrych informacji dotyczących naszych planów na 2017. Są nowości, ciekawostki i niespodzianki. To będzie dobry rok!

Zdrowie

To warto wiedzieć

Aktualności

Co u nas słychać

Przepisy

Smacznie i zdrowo

Metamorfozy

Wasze sukcesy

Sport

Porady i relacje