Jakie witaminy odżywią Twoje paznokcie?

Jakie witaminy odżywią Twoje paznokcie?

Od tej chwili Twoje paznokcie będą idealne!

Co zrobić, aby cieszyć się pięknymi paznokciami ?

Oprócz ich zewnętrznej pielęgnacji powinieneś zadbać o nie od wewnątrz. I tutaj duże znaczenie będzie mieć to, jak się odżywiasz. 

Słabe paznokcie często manifestują tym, że rozdwajają się, powstają białe plamki czy też pękają skórki.  Aby zapobiec tym wszelkim objawom, w Twojej diecie nie powinno zabraknąć zróżnicowanych produktów. Mono diety w tym wypadku mogą nie przynieść korzyści, stawiają one na pewną grupę produktów spożywczych. Wykluczają przy tym jakąś inną, powodują brak witamin pochodzących z różnych grup.

Witaminy antyoksydacyjne na ratunek!

Aby utrzymać paznokcie w zdrowiu, powinieneś dostarczyć witamin, które są najważniejsze, czyli A, C, oraz E. Utrzymają one odpowiednie nawilżenie wokół skórek paznokcie oraz to, że nie będą one kruche i łamliwe. Znajdziecie je w olejach, oliwach, warzywach  i owocach. Czyli jak widać, nie można rezygnować znacząco z tłuszczu w diecie. On też spełnia swoją ważną funkcję. Dlatego nie przeraź się, gdy w Twoim jadłospisie od dietetyka pojawią się, masło czy oleje. 

Witaminy z grupy B

Często zniekształcone paznokcie, pozbawione blasku z widocznymi plamkami mogą być skutkiem braku witamin z grupy B. Ta grupa witamin jest niezwykle szeroka i ich źródła w pożywieniu również są niezwykle bogate. Witaminy z grupy B znajdziemy we wszelkiego rodzaju produktach zbożowych. Mamy tu na myśli te produkty, które są mniej oczyszczone. Czyli płatki owsiane, kasze, makarony pełnoziarniste, czy chleb żytni. Oprócz produktów zbożowych będą to również jaja, nabiał, mięso, ryby czy wątróbka. Oczywiście nie może zabraknąć również warzyw. Różnorodność w tym wypadku jest w cenie.

Prawidłowa dieta, bogata w różnego rodzaju produkty zawsze przyniesie super efekty. Co więcej, jeśli zadbasz o nawilżenie skórek lub posmarujesz paznokcie odżywką, to będziesz się cieszyć zdrowymi paznokciami. Pamiętaj, z rozsądkiem stosuj różnego rodzaju metody ozdabiania paznokci. Hybrydy czy paznokcie żelowe, akrylowe, które są nieumiejętnie zakładane i zdejmowane,  mogą przynieść wiele złego. 


Radosław Siałkowski

Artykuł pisany pod okiem

Radosław Siałkowski - Specjalista ds. żywienia

Źródła naukowe: Podstawy żywienia i dietoterapia – Nancy J. Peckenpaugh

Informacje tutaj zawarte mają charakter jedynie informacyjny oraz nie są poradą lekarską. Zastosowanie się do nich powinno być skonsultowane na indywidualnej wizycie ze specjalistą.
Spodobał Ci się nasz artykuł? Polub nasz fanpage!
Polecane artykuły
Naturalne probiotyki -jedzenie może być lekiem
Korzyści ze spożywania probiotyków
Fakty i mity o detoksie
Mit czy fakt- cała prawda o detoksie
Dieta w chorobie Hashimoto
Co można jeść, a czego należy unikać

Zdrowie

To warto wiedzieć

Aktualności

Co u nas słychać

Przepisy

Smacznie i zdrowo

Metamorfozy

Wasze sukcesy

Sport

Porady i relacje